Lučenec Rimavská Sobota Veľký Krtíš Poltár

Lučenecký MBK prehral na pôde Interu

V stredu 5. apríla sa odohrá druhý zápas série v športovej hale Arena.

MBK Lučenec.(Zdroj: Jozef Mikuš)

BK Inter Bratislava - MBK Lučenec 86:71 (23:13, 24:18, 19:17, 20:23) (stav série 1:0)

►Inter: Rančík 16, Nuhanovič 14, Barač a Vlahovič po 10, Kinney 8 (Mrviš 10, Walker 8, Bílik 7, Kozlík 2, Radukič 1).

►Lučenec: Stojačič 24, Pressley 17, Rendla 11, Rountree 7, Pipíška 4 (Davis 6, Zorvan 2).

TH: 26/21 - 37/22, Fauly: 26 - 24, Trojky: 7 - 3, Rozhodovali: Šarišský, Doušek, Bara.

BRATISLAVA. Basketbalisti lučeneckého MBK vycestovali v sobotu 1. apríla na prvý zápas play-off. Na palubovke bratislavskej Hant arény ich privítal Inter. Silný tím z hlavného mesta ukázal svoje kvality vo výsledkoch jednotlivých štvrtín a v prvých troch zvíťazil. Kurillovi zverenci ovládli bodovo posledné dejstvo.

Strelecky sa darilo Stojačičovi, ktorý nazbieral 24 bodov. Za ním so 17 bodmi nasleduje Pressley a o jeden bod menej zaznamenal domáci Rančík. Do zápasu nezasiahol Blagojevič, ktorý má problémy s trieslami a pravdepodobne vynechá celú sériu.

V stredu 5. apríla príde Inter do Lučenca. Oba tímy v športovej haly Arena odohrajú o 18.00 hod. druhý zápas série.

Povedali po zápase:

Oliver Vidin (tréner Interu): „Bez nejakého veľkého dôvodu sme boli nervózni. V prvom polčase sme predviedli korektný výkon. V druhom polčase, najmä vo štvrtej štvrtine, to nebolo z našej strany kvalitné. Musíme viac bojovať a nezaspávať, nemyslieť si, že je po zápase, keď vyhrávame o dvadsať bodov. Tento zápas nám ukázal, že každé stretnutie v play off sa bude dohrávať až do konca a ako som povedal, musíme podávať 110-percentný výkon, aby sme zápas dotiahli do víťazného konca.“ (basketliga.sk)

Salih Nuhanovič (hráč Interu): „Prvý polčas sme začali veľmi dobre. Hrali sme tvrdo v obrane, vyrážali do brejkov a zastavovali súperove brejky, v ktorých je ozaj dobrý. Potom sme však minuli pár striel, súper sa dostal do výhody, rýchlo behal. V druhom polčase sme začali trocha pomaly. Ťažko povedať, čo sa stalo. Ale na konci sme dali hlavy dokopy, vytvorili si rozhodujúci náskok a udržali ho do konca.“ (basketliga.sk)

Ivan Kurilla (tréner Lučenca): „V prvom rade gratulujem Interu. Škoda našej prvej a druhej štvrtiny. Ale hlavne tej prvej, keď na nás súper vybehol a my sme mali problém sa s tým vyporiadať. Potom sme sa už s tlakom vyrovnali. Myslím si, že môžeme byť spokojní. Ale nie veľmi. Veľmi by sme mohli byť, keby sme v Bratislave zvíťazili. Treba ale rešpektovať silu Interu. My sme proti nemu odohrali dobrý zápas i napriek tomu, že sme ho odohrali iba so štyrmi zahraničnými hráčmi a tromi Slovákmi. Vrátili sme sa naspäť do zápasu, ale škoda, lebo sme spravili mnoho chýb. Práve tie chyby a stratené lopty nás stáli veľa. Možno aj víťazstvo. Teraz musíme veľmi rýchlo zregenerovať, lebo už v stredu nás to čaká opäť. Verím, že v Lučenci nás fanúšikovia prídu povzbudiť, bude plná hala a vytvoríme tlak na Inter.“ (basketliga.sk)