O víťazovi duelu Lučenec - Svit sa rozhodlo až v predĺžení (+ FOTO A VIDEO)

Lučeneckí basketbalisti ukončili základnú časť extraligy prehrou.

Lučenec - Svit.Lučenec - Svit. (Zdroj: Jozef Mikuš)

MBK Lučenec - Iskra Svit 88:93 pp (27:16, 18:22, 11:27, 25:16 - 7:12)

►Lučenec: Pressley 29, Davis 16, Pipíška 13, Rountree a Stojačič po 10 (Pipíška 8, Blagojevič 2, Zorvan 0)

►Svit: Jankovič 19, Lošonský 13, Gonzalez 9, Singletary 7, Avramovič 6 (Fleming 17, Šoutvin 14, Findura 5, Kubaský 3)

TH: 15/11 - 20/14, Fauly: 20 - 16, Trojky: 7 - 9, Rozhodovali: Brziak, Kovalčík, Životský.

LUČENEC. Basketbalisti Lučenca sa so základnou časťou extraligy rozlúčili prehrou. Hoci vo viacerých fázach zápasu mali navrch, Svit ich porazil v predĺžení.

Poslednéextraligové kolo otvoril Pressleyho dvojbodový hod, ktorý zakrátko pridaj aj Lošonský 2:2. Domáci Rountree potom zvýšil v samostatnom útoku na 4:2 a vzápätí Stojačič pridal trojku - 7:2. Prvá desaťminútovka vyšla najmä Pressleymu, ktorý v nej nazbieral 12 bodov. Aj vďaka tomu ju domáci vyhrali 27:16. V úvode druhej štvrtiny napravil Lošonský nepremenené trestné hody - 27:18. Po ňom sa trafili aj Rendla, Davis či Avramovič. Prvý menovaný pridal trojkovú strelu na 37:24 a následný útok hostí zastavil Rountree. Trojkami sa predviedol aj Pipíška a Fleming. Cez polčasovú prestávku na tabuli svietilo skóre 45:38.

Tretie dejstvo sa Madzinovi zverenci prebudili a začali na domáci tím tlačiť. Po tom, ako Findura trojkou dorovnal na 45:45, sa Svit dostal do vedenia zásluhou trojbodovej strely Jankoviča - 45:48. Tím spod Tatier vďaka pozornej hre a úspešným strelám vyhral 3. štvrtinu výsledkom 56:65. V poslednej desaťminútovke vytvorili domáci fanúšikovia vynikajúcu kulisu a so základnou časťou sa rozlúčili hlasným skandovaním. Chvíľami sa skóre zápasu menilo v prospech oboch tímov a 5 sekúnd pred koncom bol stav nerozhodný - 81:81 a išlo sa do predĺženia. V ňom už boli výraznejší Sviťania, ktorí nakoniec v Lučenci zvíťazili výsledkom 88:93.

Hráčov MBK teraz čaká príprava na prvý zápas play-off, ktorý odohrajú v sobotu 1. apríla na pôde bratislavského Interu. V stredu 5. apríla prídu basketbalisti Interu do Lučenca.

Povedali po zápase:

Načítavam video...

Maroš Rendla (hráč MBK Lučenec): „Pociťujem dosť veľké sklamanie z nášho dnešného prístupu, najmä v posledných minútach zápasu. Snažím sa hľadať pozitíva, kde môžem, ale proste sa nedá prehliadnuť ten náš celkový prístup. Bohužiaľ, zlyhala koncentrácia, súper bol lepší a neviem. Naozaj neviem, ťažko sa mi hľadajú slová. Nedali sme o toho všetko a to sa aj odzrkadlilo na priebehu zápasu.“ (basketliga.sk)

Michal Madzin (tréner BK Iskra Svit): „Mali sme otrasný vstup do zápasu, až nepochopiteľne zlý, a až posunom v obrane sme dokázali ten náskok zmazať a vytvoriť si svoj. Potom Lučencu padli ťažké strely, a tým sa vrátili zas domáci späť do hry. Určite sme radi za víťazstvo a som si istý, že nás to pozitívne povzbudí do play-off. No musíme sa poučiť z vlastných chýb zo začiatku dnešného zápasu.“ (basketliga.sk)

Roman Findura (hráč BK Iskra Svit): „Dá sa povedať, že v tomto zápase už nešlo o nič, pred play-off je už všetko rozhodnuté. No my sme sem prišli vyhrať a nabudiť sa pred play-off, pretože každé mužstvo chce ísť do vyraďovacích bojov namotivované. Dnes sme si náročný zápas ešte predĺžili o ďalších päť minút, ale oplatilo sa a naozaj sme teraz na tej vlne a ideme do play-off.“ (basketliga.sk)