Ružínčania sa zachraňovali v poslednej chvíli, Divínčania idú do prvej triedy

28. kolo
Ružiná – Gemer 2:0 (1:0), Magera, Líška, divákov: 140, rozhodca: Švehlík.
Stretnutie sa odohrávalo v prvom polčase len pred bránou hostí, keď už v 5. min z priameho kopu skóroval Magera, 1:0. Do konca polčasu domáci nevyužili minimálne 7 vyložených šancí. Druhý polčas bol vyrovnanejší, hostia taktickou hrou držali loptu, ale v pokutovom území boli neškodní. Z viacerých šancí domácich sa podarilo v 62. min Líškovi doraziť loptu do brány, 2:0. Za zmienku stojí ešte 70. min, kedy hostia nepremenili pokutový kop, keď domáci brankár Gazík vystihol smer lopty a vyrazil ju. Do konca zápasu ešte zabránil dvom vyloženým šanciam hostí. Víťazstvo domácich znamená devinitívnu záchranu v 5. lige.
Ružiná: Gazík - Kliment, Kucej, Iždinský (Čeman), Fízeľ, Kamenský, Gondáš, Líška, Oláh J., Magera, Pivka.
Gemer: Lóczy - Csapó, Kilik, Lukács, Árvai, Drnaj, Ulický, Valaskay (Gergeli Sz.), Gergeli Š., Lenkey, Drenko.

SkryťVypnúť reklamu

Radzovce – H. Ves 3:1 (3:0), Mihali, Tóth F., Titton - Horanský (11 m), ŽK: Sojka - Rončák M., Varga, divákov: 100, rozhodca: Verkin.
Domáci nastúpili na zápas proti kvalitnému súperovi s úmyslom udržať si domácu neporaziteľnosť. Tomu podriadili aj taktiku a v prvom polčase odviedli takticky skvelý výkon, keď hostí prakticky nepustili ani do šance. V 7. min Mihali krásnym gólom otvoril skóre, 1:0. Domáci naďalej tlačili, ale na ďalší gól sa čakalo až do 35. min, keď po faule na Tóth F. sám faulovaný z priameho kopu krásne trafil, 2:0. V 42. min unikol Mihály po pravej strane a pekne našiel Tittona, ktorý sa z päťky nemýlil a tak sa polčas skončil zaslúžene v prospech domácich 3:0. Do druhého polčasu nastúpili domáci s vedomím si trojgólového náskoku. Hra prebiehala medzi 16-kami. Domáci mali aj pár sľubných akcií, ale ich nedokázali premeniť. Naopak skórovali hostia, ktorí znížili v 75. min Horanským z penalty po faule na Sojku, 3:1. Do konca sa už nič podstatné neudialo a tak sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich.
Tréner domácich, Farkaš: „Ďakujem chlapcom za pozitívny prístup a za ochotu naučiť sa niečo nové a môžem ich len pochváliť aj napriek tomu, že vonku sme obdržali poriadnu gólovú nádielku. Chlapcom k 5. miestu chlapcom gratulujem. Za odmenu v piatok odchádzame do Talianska.“
Radzovce: Magyar R. - Zdechovan, Nagy (Bogdáň), Slovák, Sojka, Gaspar Gregor, Mihály (Magyar Š.), Titton, Tóth F., Gaspar Gabriel, Mihali.
H. Ves: Ľupták - Rončák J. (Sendrei), Rončák A., Kubelka, Vengrín, Sivok (Šuniar), Horanský, Rončák P., Varga, Fusek, Hidvegi (Cibuľa).
Dorast: Radzovce - Klenovec 8:1.

Olováry – M. Kameň 2:0 (1:0), Varholák Marián, Bača, ŽK: Foltán, divákov: 150, rozhodca: Očovay.
Domáci začali náporom, no nevypracovali si žiadnu vážnejšiu príležitosť na skórovanie. V 16. min mal šancu Ďörď, ale minul bránu. V 35. min stratili hostia loptu, Molnár prihral Varholákovi Mariánovi a ten otvára skóre, 1:0. Druhý polčas začali domáci opäť náporom, ale vypracované šance Molnára, Foltána a Baču zostali nevyužité. Hra sa potom vyrovnala, no v 74. min udreli opäť domáci, keď si Bača spracoval center Molnára, vystrelil a bolo 2:0. V 76. min mohol ešte prikrášliť výsledok Brna, ale z päťky netrafil bránu. V 80. min mali hostia na kopačkách gól, ale domácich zachránilo brvno. Do konca zápasu sa hral útočný futbal, ale už ani jedno mužstvo nedokázalo streliť gól a tak domáci zvíťazili 2:0.
Olováry: Geregai - Klátik, Zatyko, Černík, Koncz, Varholák Marián, Foltán, Kati, Varholák Miloš, Molnár, Ďörď.
M. Kameň: Golian - Melišík, Ondrejkov, Zolnaj, Filip, Mesároš, Tóth, Filipko, Bariak, Majer, Kováč.

Cinobaňa – Lubeník 6:3 (2:1), Mišík 2, Čomaj, Očovan, Hriň J., Filčík - Švec, Koreň, Kvačkaj, ŽK: Šlichta, Hriň J. - Spišák, Konček, Sabó, ČK: 85. Hriň J. - 85. Konček, divákov: 200, rozhodca: Tapfer.
Zápas na vynikajúco pripravenej hracej ploche začal miernou prevahou domáceho mužstva. Už v 2. min sa Šlichta skvele uvoľnil v 16-ke hostí, následne bol faulovaný a nariadenú penaltu s prehľadom premenil Očovan, 1:0. Hostia sa po góle osmelili a Schaller nebezpečne hlavou zakončoval, Hrnčiar však jeho hlavičku bravúrne vyráža na roh. V 7. min hosťujúci Solvári triafa tyč domácej brány. V 16. min najlepší strelec domácich Čomaj z dobrej pozície po nevydarenej strele nepremieňa. Hral sa obojstranne útočný futbal a šance sa striedali na oboch stranách. Najprv Sabó neprehodil Hrnčiara, potom Filčík nebezpečne strieľa, Veis však jeho strelu vyráža na roh. Po jeho rozohratí nebezpečne vystrelil Jakuba, brankár hostí však jeho strelu znova bravúrne kryl. V 28. min kopali domáci trestný kop a po signále Hriň L., Pika, Hriň J. nastreľuje posledne menovaný len brvno. Vzápätí sa Hriň J. ocitol sám pred brankárom, trafil však len do neho. V 32. min sa potvrdilo nedáš-dostaneš a z rýchleho protiútoku na 1:1 vyrovnáva Švec. V 35. min po prekrásnej prihrávke Hriňa J., Čomaj strieľa len do žrde. O chvíľu Filčík ohrozil hosťujúceho brankára, ten vyráža na roh. Po jeho rozohratí na 2:1 zvyšuje Hriň J. po tečovaní hosťujúcim hráčom. Druhý polčas začali domáci veľmi vlažne, čo sa im vypomstilo už v 47.min, keď Koreň oblúčikom prehodil Hrnčiara, 2:2. Vzápätí po faule na neúnavného Šlichtu Hriň L. strieľa mimo brány. Domáci zapli na vyššie obrátky, Filčíka zastavil len faul pred 16-kou, Hriň J. však triafa tesne vedľa brány. V 55. min sa Čomaj uvoľnil po krídle a jeho milimetrovú nahrávku s prehľadom premieňa Filčík, 3:2. V 60. min sa Mišík dostal sám pred brankára hostí, ten jeho strelu vyrazil do vlastného Spišáka, od ktorého sa lopta odrazila do vlastnej brány, 4:2. V 70. min po biliardovej akcii domácich, nahrávke Čomaja, nezadržateľne pod brvno zvyšuje Mišík na 5:2. O dve minúty neskôr domáci opäť rýchlou akciou zaskočili hostí a na 6:2 bombou upravuje Čomaj. Domáci sa uspokojili, čo využil Kvačkaj po rýchlom protiútoku, 6:3. V 85. min Konček po likvidačnom zákroku na Hriňa J. dostal žltú kartu, vzápätí sa obaja hráči dostali do šarvátky a rozhodca ich vylúčil. Škoda tohto nervózneho záveru, keď o výsledku bolo už rozhodnuté. Na konci zápasu fanúškovia domácich hráčov odmenili búrlivým potleskom.
Cinobaňa: Hrnčiar - Jakuba, Kopor, Deák (8. Mišík), Očovan, Pika, Hriň L., Šlichta, Hriň J., Filčík, Čomaj.
Lubeník: Veis - Sabó, Konček, Halmo, Švec, Spišák (Kupec), Solvári, Schaller, Koreň, Kvačkaj, Hutka.

Vinica – Hajnačka 1:3 (1:0), Budi A. - Szepesi, Ruszó, Berky M., ŽK: - Berky M., Kalocsai, Bartko, divákov: 250, rozhodca: Žiakovič.
Hostia od začiatku začali diktovať tempo zápasu, hrali pekný kombinačný futbal, vypracovali si aj niekoľko dobrých gólových šancí, najväčšiu v 15. min Czene, ktorý sám proti brankárovi ho nedokázal prekonať. Hneď z protiútoku v 16. min sa Budi ocitol medzi dvoma hosťujúcimi hráčmi v päťke a hlavičkou otvára skóre zápasu, 1:0. Útoky sa potom striedali na oboch stranách a diváci videli dobrý rušný zápas. Ďalšiu výbornú šancu na skórovanie si vypracoval znovu Czene, avšak namiesto strely volil prihrávku na Szepesiho, ktorú však zastavili domáci obrancovia. Do druhého polčasu nastúpili hostia s úmyslom zvrátiť nepriaznivý stav a znovu od začiatku začali diktovať tempo hry. Vyrovnať sa im podarilo v 60. min, keď po ideálnej prihrávke Mihálya, Szepesi z uhla asi z 18-ich metrov prekonal domáceho brankára, 1:1. Domáci sa ani nespamätali z vyrovnávajúceho gólu a hneď v nasledujúcej minúte Berky M. obrátil výsledok pre hostí, 1:2. V 68. min mali domáci možnosť vyrovnať, avšak nariadený 11 metrový kop hosťujúci brankár Juhász bravúrne zlikvidoval. Domáci potom pritlačili hostí do vlastnej 16-ky, avšak hosťujúca obrana na čele s brankárom Juhászom odvracala všetky vysoké nakopávané lopty do 16-ky. Hostia potom znovu z rýchleho protiútoku a po chybe domácej obrany zavŕšili svoje víťazstvo gólom Ruszoa, ktorý lobom prehodil vybiehajúceho brankára, 1:3. Celkove to bol dobrý, vzrušujúci zápas pre divákov, ktorý mal aj svoju kvalitu.
Hajnačka: Juhász - Budai, Kalocsai, Bartko, Mede - Czene, Ruszó, Mihály, Szókovács - Szepesi (Szó), Berky M. (Berky A.).

Kokava – Jesenské 0:3 (0:1), divákov: 50, rozhodca: Guži.
V zápase v ktorom už o nič nešlo hrali obidve mužstvá dobre, kombinačne. V prvom polčase sa hostia ujali vedenia po trme-vrme v 16-ke, 0:1. Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá s peknou pohľadnou hrou. Góly však strieľali len hostia, keď v 63. min bolo už 0:2. V 70. min dosiahli hostia gól priamo z rohu a bolo rozhodnuté. Kokava: Cárach - Beracko, Bambura, Radič, Severíni B., Severíni P., Oláh M., Šuniar J., Oláh Z., Oláh L., Čombor.

Nenince – Divín 4:2 (2:1), Kuzma 3, Híveš, divákov: 400.
Prvých 20 min boli hosťujúci hráči dominantným družstvom na ihrisku. Domáci sa v podstate nepresadili ani strelou, naopak hostia sa ujali vedenia po peknom úniku po pravej strane v 6 min. Svoj náskok mohli v 10. min aj zvýšiť, no strela tesne minula bránu. Prvá vážnejšia strela domácich ohrozila hosťujúcu bránu v 20. min. V 24. min Kuzma vyrovnal a bolo 1:1. V 36. min opäť Kuzma dostal zblízka domácich do vedenia, 2:1. V druhom polčasu hneď z prvého útoku skóroval opäť Kuzma, 3:1. V 74. min hostia po nedorozumení domácej obrany znížili na 3:2. No domáci hneď po rozohratí rozhodli o konečnom výsledku, keď Híveš T. dal posledný gól zápasu a stanovil tak skóre stretnutia na konečných 4:2.
Nenince: Balla – Híveš M., Mát, Kálazy L., Zahorec – Húšťava, Kálazy M., Krivánsky, Berec – Kuzma, Ubertáš.